HENSCHEL ENGINEERING AUTOMOTIVE to firma z długą tradycją i wieloletnim doświadczeniem w przemyśle samochodowym. Ponad 30 lat temu nasze przedsiębiorstwo w Belgii rozpoczęło produkcję zabudów skrzyń ładunkowych we wszystkich wariantach do pierwszego wyposażenia w zakładach przemysłu samochodowego . Od ponad 15 lat produkowane są również wywrotki z wywrotem trójstronnym. Od roku 2010 produkcja odbywa się w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą, oddalonym od Berlina o zaledwie 60 km.

Szeroka paleta produktów

Począwszy od lekkich otwartych skrzyń ładunkowych i skrzyń niskopodłogowych ze stali i aluminium, poprzez różne modele wywrotek z aluminiowymi i stalowymi burtami, oferujemy też wykonywane na indywidulane życzenie klienta opcje, takie jak zabudowy z kratą liściową, podwyższenia burt, lakiery specjalne. Na życzenie klienta wykonujemy również modele specjalne, wykraczające poza standardowe długości zabudów.

Profesjonalna kadra
Ponad 60 pracowników pracuje nad rozwiązaniami dla skrzyń ładunkowych i wywrotek. Wszystkie modele opracowywane są przez własne zespoły inżynierów- wykwalifikowanych projektantów i konstruktorów, a procesy produkcji podlegają stałej i kompleksowej kontroli przeprowadzonej przez doświadczonych pracowników.